تست منبع کنترل
[تعداد: 7    میانگین: 3.7/5]

اهمیت تست های روانشناسی

لکان روانشناس بزرگ فرانسوی میگوید: کودک تنها زمانی که برای اولین بار در آینه نگاه میکند و تصویری از خودش را میبیند آن را به مثابه اولین تصویر و یا خویشتن درونی سازی میکند او نام این دوران را دوران آینه ای نامید. این همان رفتاری است که انسان بعد ها در زندگی خود گسترش میدهد. انسان امروز بیش از پیش به دنبال تکمیل تصویر خودش است. ما ارتباط برقرار میکنیم چرا که دیگران در تکمیل این تصویر به ما کمک میکنند. ما دوست داریم هر چه بیشتر تشویق شویم و مورد توجه واقع شویم تا تصویری دلنشین از خودمان داشته باشیم. ما تست های روانشناسی را میزنیم چرا که دوست داریم واقعا خودمان را بشناسیم. شاید این اساسی ترین سوالی باشد که تمام متفکران از خود پرسیده اند: من چه کسی هستم؟

تست ها بنا بر پاسخ هایی که ما می دهیم جوابی تا حدی کوتاه به این پرسش میدهند.

حتما مطلب زیر را بخوانید..
چهار نکته روانشناسی برای وادار کردن مردم به این که شما را دوست بدارند

تست منبع کنترل

نوع نگاه ما نسبت به مسائل به شدت در نوع رفتارمان تاثیر گذار است. اینکه اعمالمان را به سبب اتفاقات سرنوشت و یا نتیجه اعمال خودمان میدانیم که باید  مسئولیتشان را بر عهده بگیریم از جمله نگاه هایی است که باعث میشود ما خود را کنترل کنیم. در این تست به شناخت منبع کنترل خودمان میپردازیم. این تست توسط نوویکی و استریک لند تهیه شده و نمره گذاری شده است.

منبع کنترل

منبع کنترل در اصل به میزان نگرش ما نسبت به این که چقدر خودمان را در مسائل زندگی دخیل میبینیم مربوط میشود. اینکه آیا میتوانیم اتفاقات را تغییر دهیم یا نه این محصول اصلی سرنوشت است که چه بخواهیم و چه نخواهیم برایمان اتفاق می افتد شاید از سوالات اصلی خیلی از ماست. در این تست میزان نگرش ما نسبت به منبع کنترل مورد بررسی قرار میگیرد.

منبع کنترل درونی

منبع کنترل به طور کلی به دو نوع تقسیم میشود منبع کنترل درونی و منبع کنترل بیرونی. در منبع کنترل درونی ما خودمان هستیم که شرایط اطرافمان را کنترل میکنیم و خودمان را مسئول رفتار ها و اعمال خود میدانیم و برای بهبود آن تلاش میکنیم.

منبع کنترل بیرونی

کسانی که منبع کنترل بیرونی دارند معتقدند که آنچه بر سر آنها می آید اساسا محصول شانس، تصادف یا نتیجه اعمال مردمان دیگر است. برای مثال کسی که منبع کنترل درونی دارد، به هنگام شکست در کار، تمام مسئولیت را به گردن میگیرد و خود را مقصر میداند.

اگر آماده هستید از بخش زیر میتوانید تست را شروع کنید..

همچنین اگر هر سوالی نسبت به این موضوع داشتید میتوانید در بخش ارسال دیدگاه پایین صفحه آن را با من در میان بگذارید تا در اصرع وقت به آن پاسخگو باشم..

در حال بارگیری
درباره میثم صالحی

آگاهی بیشتر مردم از علم روانشناسی برای بهبود روابطشون شاید بیشترین چیزیه که برای تحققش تلاش میکنم.. مدیر سایت انگارکه

6 دیدگاه در آیا شما محیط را کنترل میکنید یا محیط شما را؟(تست منبع کنترل)
 1. خیلی خوب بود و البته خیلی ناامید کننده. چون تقریبا در زندگی من همه چیز هم شانسی و تصادفی نبوده،من به خودم خیلی مواقع کمک کردم و همه ی مسائل زندگی من لطف بقیه نبوده اما در کل قبول دارم و بدون انجام تست هم کاملا میدونستم تحت تاثیر محیط قرار دارم اما مطمئن شدم و راه درمان این مشکل رو نمیدونم. من شدیدا مردم رو میخوام و این صداهای ذهنم دیوونم میکنه. لطفا راهنمایی ام کنید.
  راستش از وقتی خودم رو شناختم خیلی حساس بودم.
  خیلی جالبه که در تشریح بیماری و دانستن آن، روانشناسان و روانپزشک ها ،خیلی موفق عمل می کنند اما راهکار های درمانی به قوت دانسته های اون ها نیست.
  یک مسئله دیگه اینکه ،روانپزشکان و روانشناسان رابطه ی خوبی باهم ندارند البته این تجربه شخصی من هست.

  • سلام
   البته که باید مراقب باشیم تست ها به مثابه یه برچسب عمل نکنن.. اونها فقط یه کلیاتی به ما میدن و خب اگر خودتون میگید که من این جواب رو پیش بینی میکردم میتونیم تا حدی در موردش صحبت کنیم.
   ببینید طبیعی هستش که همه ما انسان ها برای محبت و توجه میجنگیم و خب مهر مسئله خیلی مهمی برای همه ماست مشخصا وقتی که به دنیا میایم و دوران کودکی رو میگذرونیم هم دوست داریم که توجه والدین رو به خصوص مادر رو جلب کنیم و… . اتفاقی که معمولا اینجا میوفته این هستش که خب خیلی از ما شاید به اون اندازه ای که باید توی بچگی بهمون توجه نشده و نیاز هامون برطرف نشده. در نتیجه شاید بعد ها به دنبال این محبت از جانب مردم بگردیم و برای این که همه رو راضی نگه داریم تا ما رو طرد نکنن مطابق با نظر اونها عمل کنیم.
   این توضیح رو براتون دادم تا شاید بخشی از مسئله براتون روشن بشه و اساس مهرطلبی رو بدونین، همچنین میتونین مقاله شخصیت شناسی: با مردم، بی مردم، بر مردم رو بخونین که توش من این مسئله رو توضیح دادم..
   مطمئن باشین که همه ما اگر تمرین کنیم و راهنمایی بگیریم میتونیم تغییر کنیم..
   موفق باشین

 2. مطالب خوبی فرمودید و خیلی استفاده کردم. قسمتی که نوشتم«من شدیدا مردم رو می خوام » می خواستم بنویسم : «شدیدا ذهن مردم رو می خونم» و جالب اینه که همه شون هم منفی هستن. مطلبی هم که درباره ی تنبلی گفتید فوق العاده بود. من یک تنبل تمام و کمال هستم و از آینده ای که گفتید موفق نیستند خیلی می ترسم و نگرانم اما تلنگر خوبی بود و اینکه من برای انجام بعضی کارها خیلی نگرانم و به قول دکتر روانپزشکم خیلی حساب و کتاب میکنم. من درباره ی حل مشکل تنبلی ،راهکار های بیشتری می خوام. چه طور می تونم راهنمایی شما رو دریافت کنم.

  • در خصوص تنبلی من دارم یک پادکست آماده میکنم که خب بیشتر روی نکات تنبلی تکیه داره هر وقت آماده شد روی سایت میزارم تا در در اختیار مخاطبان قرار بگیره. چیز هایی که من میگم اکثرشون از کتاب های مفید نوشته شده توی زمینه روانشناسی هستن برای همین شما میتونید در این خصوص کتاب ۲۳ راه غلبه بر تنبلی رو مطالعه کنید ما یه مقاله هم داریم که کتاب های خوب روانشناسی رو معرفی کردیم میتونین اون رو هم مطالعه کنید: معرفی کتاب های خوب روانشناسی

 3. بله حتما این کتاب رو مطالعه می کنم. با تشکر از پاسخ گویی شما و پیروز باشید.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *