نکات مشاوره خانواده در نگاه بوئن

[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]
[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]

مشاوره خانواده

ما چه بخواهیم و چه نخواهیم از خانواده رشد میکنیم یاد میگیرم و ارتباطات و به کلی رفتار های امروزمان را شکل میدهیم نقش خانواده آنقدر گسترده است که نوع شکل گیری ارتباط ما با پدر و مادر و برادر و خواهرهایمان تمام رفتار های ارتباطی بعدیمان در جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. نکات مشاوره خانواده خصوصا نکاتی که نظریه پرداز معروف این حوزه ارائه داده است یکی از راهکار های ما برای فهم دانش خانواده و بهبود روابطمان است.

دانش خانواده و مشاوره خانواده از پیچیده ترین مشاوره های امروز روانشناسان است. حال دیگر یک نفر نشانه ای است از کل خانواده و یک روانشناس در زمان با چند نفر سیستم مشاوره را باید جلو ببرد نگاهشان را ببیند.. طرحواره هایشان را مورد بازبینی قرار دهد و تحولاتشان در طول جریان مشاوره را با دقت بررسی کند و همه و همه در جلسات یک ساعته..

نظریه بوئن یکی از نظریه های تحلیلی امروز روانشناسان در حل مشکلات خانوادگی است که مشخصا برای حل مسائل جامعه ایرانی کاربرد بسیاری دارد. البته در جلسات مشاوره خانواده امروز رویکرد التقاطی یعنی بکار گیری چندین روش در آن واحد مد نظر است و تنها بر یک رویکرد اکتفا نمیشود.

چیزی که در ویدیو آورده شده نکاتی از نظریه بوئن در مورد خانواده است که به فهم ما از رابطه هایمان در خانواده، سیستم های مثلث سازی، تفکیک های خود و بحث تمایز عقل و احساس پرداخته است…

راوی داستان مریم و بابک: الینا باقری پژوه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *