حوزه فعاليت: <span>روانشناس کودک</span>

بهترین روانشناس کودک

بهترین روانشناسان کودک ، کودکان و نوجوانان را ارزیابی و درمان می کنند. آنها به کودکان کمک می کنند تا با استرسهایی مانند طلاق ، مرگ و مهاجرت خانواده به شهر یا کشور دیگر یا انتقال مدرسه خود،  به شکل مطلوب روبرو شوند. همچنین مراجعه کنندگان بهترین روانشناسان کودک ممکن است شامل کودکانی که انواع مختلفی از مشکلات رشدی ، از ناتوانی در یادگیری گرفته تا بیماری روانی شدید دارند، باشند.برای َآشنایی با بهترین روانشناسان هر حوزه میتوانید به صفحه معرفی بهترین روانشناس مراجعه کنید.

مشکلات درمان شده توسط بهترین روانشناس کودک

لیست جزئی از مشکلات درمان شده توسط بهترین روانشناسان کودک شامل درمان اختلال کمبود توجه ، اوتیسم ، اختلال وسواس اجباری ، فوبیا و اختلال تنظیم است.بهترین روانشناسان کودک بیش از سایر متخصصان حوزه بهداشت و روان ، در انجام آزمایش های روانشناختی متخصص هستند.

روانشناسی کودک یکی از چندین تخصص روانشناختی است که به سالهای شکل گیری شخصیت کودک می پردازد. برنامه های ارائه شده توسط بهترین روانشناسان کودک از نظر روانشناختی بیشتر در حوزه  بالینی متمرکز است.

مجوزهای بهترین روانشناسان کودک

بهترین روانشناسان کودک دارای مجوزهای دولتی هستند. بسیاری از حوزه های قضایی ، روانشناسان را ملزم به توصیف حوزه های صلاحیت خود به عنوان بخشی از پروسه صدور مجوز می داند. برخی حتی این موارد را به عنوان بخشی از یک روند معاینه شفاهی مطرح می کنند.روانشناسی کودک یک تخصص فرعی در روانشناسی بالینی است. افراد پس از گرفتن دکترای روانشناسی بالینی و قبل از دریافت مدرک دکتری خود ، یک دوره کارآموزی را انجام می دهند و بعد از فارغ التحصیلی ، یک سال اضافی را نیز تحت نظارت در حوزه کودک،  تمرین می کنند.

  وظایف بهترین روانشناس کودک

روانشناسی کودک به معالجه طیف گسترده ای از مسائل و اختلالات مربوط به کودکان و خانواده های آنها می پردازد. روانشناسانی که در درجه اول با کودکان کار می کنند ، آزمایشات مختلفی را انجام می دهند ، تحقیق می کنند و در جلسات درمانی با افراد ، خانواده ها و گروه ها شرکت می کنند. بهترین روانشناسان کودک در مطب ها ، مدارس ، بیمارستان ها و سازمان های دولتی فعالیت می کنند.اختلالات عاطفی ، روحی و رفتاری که بر کودکان تأثیر می گذارد ، غالباً متفاوت از بزرگسالان درمان می شود. به طور معمول ، یک روانشناس کودک برای ایجاد اعتماد و گفتگو صریح ، با یک کودک به صورت فردی همکاری می کند.  برخی روانشناسان کودک در محیط های بالینی که مستقیماً با مراجعان خود ملاقات می کنند ، تمرین می کنند. روانشناسان كودك دیگر،  در مراكز تحقیقاتی در مؤسسات دانشگاهی ، دولتی یا خصوصی فعالیت می كنند. برخی روانشناسان کودک که در مدارس کار می کنند ، بر این موضوع اعتقاد دارند که اختلالات رفتاری و روانی بر یادگیری کودکان تأثیر می گذارد. آنها ممکن است دانش آموزان را در حل مشکلات خود ، اجرای برنامه های عملکرد ی و ارائه مشاوره به معلمان و کادر مدرسه،  کمک کننده باشند. هدف نهایی روانشناسان کودک ،  مراقبت و بهبود کودکان مبتلا به اختلالات مختلف است. بهترین روانشناسان کودک منحصراً با کودکان و نوجوانان کار می کنند تا مشکلات عاطفی یا رفتاری  آن ها را برطرف کنند.علاوه کودکان والدین نیز برای رفتار بهتر و کنترل تربیت فرزندان به بهره گیری و مراجعه به بهترین روانشناس خانواده نیاز دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • سلام و تشکر بابت مطالب خوب و آموزنده ای که ارائه دادین.یک پسر ۴ساله دارم که خیلی عصبی و پرخاشگره چند ماه قبل هم دچار لکنت شد که الان بهتر شده ولی خیلی حساسه جدیدا هم فحش هایی که بزرگترها میدن رو یادگرفته و خیلی ناراحتم لطفا راهنماییم کنین پیش روانپزشک ببرم یا مشاور و روانشناس؟

    • سلام و درود
      به نظرم خانم دکتر میترا حکیم شوشتری میتونن کمکتون کنن ایشون روانپزشک هستن و تخصصشون روانپزشکی کودک و نوجوان ابتدا پیش ایشون برید اگر نیاز به مشاوره داشته باشه خودشون راهنماییتون میکنن