حوزه فعاليت: <span>روانشناس اعصاب و روان</span>

بهترین روانشناس اعصاب و روان

بهترین روانشناس اعصاب و روان، مبتلایان به اختلالات مغزی که بر حافظه ، یادگیری ، توجه ، خواندن ، حل مسئله و تصمیم گیری آن ها تأثیر گذار است ، ارزیابی و درمان می کنند.

مانند روانشناسان بالینی ، بهترین روانشناس اعصاب و روان شش سال آموزش را به اتمام می رساند و تحت نظارت اضافی در عمل های جراحی مغز و اعصاب بالینی حضور پیدا می کند.

بهترین روانشناس اعصاب و روان می تواند به تشخیص یک وضعیت شناختی ، رفتاری یا عصبی کمک کند. همچنین دیدن یک متخصص مغز و اعصاب و انجام آزمایشات می تواند به درک عمیق تری از وضعیت فرد منجر شود.ارزیابی و نتایج آزمایش ها ممکن است در تعیین کارآیی روشهای دیگر مؤثر واقع شود. آزمایشات حتی می تواند به شناسایی مشکلات خفیف در حافظه ، که ممکن است پنهان باشد کمک کند.

بهترین روانشناس اعصاب و روان با درک چگونگی عملکرد مغز و چگونگی عملکرد آن در رفتارها ، در تعیین یک برنامه درمانی کمک می کند. برنامه های درمانی ممکن است شامل دارو ، درمان توانبخشی یا جراحی باشد.شما برای آشنایی با مشاوران و روانشناسان در حوزه های مختلف میتوایند به صفحه معرفی بهترین روانشناس مراجعه کنید.

وظایف بهترین روانشناس اعصاب و روان

 • بهترین روانشناس اعصاب و روان افراد مبتلا به انواع مختلف اختلالات سیستم عصبی را ارزیابی و درمان می کند. آنها با پزشکان از جمله متخصصان مغز و اعصاب همکاری نزدیکی دارند. معمولاً افراد پس از آسیب یا بیماری بر روی مغز یا سیستم عصبی برای ارزیابی عصب شناختی ارجاع می شوند. اگر پزشکان نتوانند علت یک بیماری را تشخیص دهند ، بهترین روانشناس اعصاب و روان می تواند در تعیین و تشخیص کمک کننده باشد.
 • اگرچه پزشکان قادر به بررسی اسکن ها و تصاویر مغز هستند ، اما تصاویر همیشه نشان نمی دهند که مغز چگونه کار می کند و مغز تا چه اندازه آسیب دیده است. با انجام آزمایشات عصبی ، پزشکان قادر به دیدن نحوه کار مغز هستند و این کار به نوبه خود به آنها کمک می کند تا درک کنند که به چه دلایلی توانایی ها و خلق و خوی بیمار تغییر کرده است. هنگامی که بیمار فرایند ارزیابی را به پایان رساند ، روانشناس اعصاب و روان می تواند توصیه هایی را ارائه دهد که به آنها و خانواده آنها کمک کند تا برنامه ای برای بهتر شدن فرد تهیه کنند.

ارزیابی های مربوط به اعصاب و روان اغلب شامل موارد زیر است:

·       بررسی سوابق پزشکی بیمار

·       مصاحبه با بیمار و همچنین با اعضای خانواده ، دوست نزدیک یا مراقب

·       تست هایی که توانایی و روحیه بیمار را اندازه گیری می کند

با استفاده از این سه منبع اطلاعاتی ، روانشناس اعصاب و روان گزارش جامع و کاملی را در اختیار بیمار قرار می دهد که شرح تاریخ پزشکی مربوطه ، نتایج ارزیابی آنها ، مناطقی که عملکرد شناختی یا عاطفی آنها تغییر کرده است و سپس توصیه هایی برای خانه ، خانواده و کار به افراد ارائه می شود.اکر سوابقی پس از حضور نزد بهترین روانشناس افسردگی یا بالینی که انتخاب کرده اید دارید لطفا با مشاوره خود در میان بگذارید.

  محل کار بهترین روانشناس اعصاب و روان

1.     برخی از بهترین روانشناسان اعصاب و روان در درجه اول به عنوان محقق فعالیت می کنند. این کار ممکن است شامل مطالعه بر روی  انسان های سالم و هم حیوانات و افراد دارای آسیب های مغزی باشد. بهترین روانشناس اعصاب و روان ممکن است در مراکز تحقیقاتی خصوصی یا دولتی کار کند. همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است این افراد را برای انجام تحقیق و تدریس استخدام کنند.

2.     روانشناس اعصاب و روان همچنین می تواند در حوزه های بالینی کار کند. این کار به طور معمول شامل ارزیابی و تشخیص بیماران است.

3.    روانشناس اعصاب و روان ممکن است در خدمات مختلف بهداشتی و درمانی که شامل بیمارستان ها ، کلینیک ها و مطب پزشکان است ، کار کنند. همچنین ممکن است برخی از بهترین روانشناسان اعصاب و روان بیماران را در مطب خود درمان  و یا به عنوان یک مشاور کار کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


 • سلام من خارج از ایران زندگی میکنم میخواستم ببینم مشاوره رایگان با واتس آپ میتونم داشته باشم ؟ با تشکر
 • سلام من دختر جوانی هستم که با خانواده زندگی میکنم
  من همیشه متوجه رابطه جنسی پدر و مادرم میشم و این مسئله به شدت روی روح و روان من تاثیر بدی گذاشته
  البته من اونارو مقصر نمیدونم چون کار اشتباهی انجام نمیدن
  ولی خواهش میکنم یه چیزی بگین که منو آروم کنه تا بالاخره بتونم این چند ماهی که مجبورم تو این خونه باشم رو تحمل کنم

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و کنکوریم و خیلی وقته ک وضعیت روحی خوبی ندارم و حتی خانوادم منو بردن مسافرت اما هیچ تغییری رو من نداشت
  حوصله و اعصاب درس خوندن هم ندارم واقعا و وقتی هم ک میخونم اصلا تمرکز ندارم ۹۹ درصد مواقع دلم گرفته و بیشتر اوقات گریم میکنم
  همین نداشتن حال خوب باعث شده از درسام خیلی عقب بیوفتم و باز همین عقب افتادن هعی حالمو بد و بدتر میکنه
  چیکار کنم حالم بهتر شه؟لطفا کمکم کنید

  • سلام نازنین جان

   ببین ویتامین دی مرتب بخور. و تا جایی که میتونی یه ورزشی رو برو. کنارش بهترین راه اینه که پیش یک روانشناس یا روانپزشک بری بهت کامل میگن چی کار کنی. چیزی که میدونم اینه که کاملا قابل حله ولی اگر روتینت رو این کار ها رو نکنی و مشاوره نگیری خب ممکنه در آینده بهت آسیب بزنه. پس حتما جدی بگیر.

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و کنکوریم و خیلی وقته ک وضعیت روحی خوبی ندارم و حتی خانوادم منو بردن مسافرت اما هیچ تغییری رو من نداشت
  حوصله و اعصاب درس خوندن هم ندارم واقعا و وقتی هم ک میخونم اصلا تمرکز ندارم ۹۹ درصد مواقع دلم گرفته و بیشتر اوقات گریم میکنم
  همین نداشتن حال خوب باعث شده از درسام خیلی عقب بیوفتم و باز همین عقب افتادن هعی حالمو بد و بدتر میکنه
  چیکار کنم حالمم بهتر بشه لطفا کمکم کنید

 • سلام من دچاروسواس فکری هستم که یمدت خیلی هم تشدید شده همه موارد وکارهای روزانه زندگیم درذهنم دسته بندی شده مرتب بررسی میکنم حتی موارد نه چندان مهم خواهشا یه راه حلی بهم پیشنهادبدیدگاهی وقتامغزم انقدپرمیشه میخوام بجنون برسم

  • سلام و درود
   بله متوجه هستم ادم کلافه میشه.
   اپیزود وسواس چه علائمی دارد؟ من در مورد وسواس هست کامل در موردش توضیح دادم میخواهید وقت کردید این رو گوش کنید کمکتون میکنه.

 • سلام. من ۶سایه مریض اعصاب وروانم، خیلی حالم بده از۶سال پیش که برادرم فوت کردوم خیلی بهم وابسته بودیم شدت گرفت، ۳بارخودکوشی کردم ۴بارتیمارستان زیرنظربودم ۱۳باریک زدم. وپیش بهترین دکترهای قم وتهران رفتم. امابهبودی حاصل نشد. همه دکترامیگن بیماری شما مزمن شده وهیچ وقت خوب نمیشه. چون هم الکی بودم ۱۰سال واز۳سالپیش مصرف شدید شیشه وموادهای دیگه رو درکنار الکل انجام دادم. ۴ماه توی سرمای زمستون تمی قبرستون خوابیدم. الان۱سله چکاب نرفتم وحالم خیلی بده چون قرصام اثرش رفته می خوام برم پیش دکتر. صبح که ازخواب پامیشم تاغروب جونم به لبر میرسه ممنون میشم راهنمایی کنید چکارکنم. ممنونتم.
  این ها هم قرص های که مصرف می کنم(ترانکوپین۱۰۰_کلوزاپین۱۰۰_ولبان۷۵_دپاکین۵۰۰_یدونه از امورات که بایه امپول خارجیمیزنم بیپیریدینه وبا یه امپول خارجی.

 • با سلام و عرض احترام/ (( انگار که)) به نگرش و افکار من پاسخ نداد،،، فکر میکردم که من خسته ام،،، انگار که شما هم خسته اید!؟

 • سلام من یک دختر ۱۹ ساله هستم که یک سال هست دچار گردن درد شدم الان هم بیش تر شده به طوری که بی حوصله شدم و اینکه باعث سردرد اونم فقط در یک سمت سرم میشه و اینکه دست هام تیک میزنن مچ دست هام میچرخن و اگه این کارو میخوام نکنم حالم بد میشه اگر کسی بهم دست بزنه اعصابم بهم میریزه حتی اگر کسی دستاشو بزاره روی پاش و بسابه من حالم بد میشه وصداشو میشنوم من خیلی بی حوصله شدم همچنین بیماری زنان هم دارم که باعث چاقیم شده

   • سلام خیر به خاطر شرایط مالی نتونستم ولی میخواستم بدونم که مشکلم چیه یعنی چه بیماری دارم دیگه خسته شدم من امسال کنکور دارم ولی به خاطر درد و بی حوصلگی نمیتونم بخونم

    • بله سخته
     خب واقعیتش این هست که با توجه به چیز هایی که گفتید نمیشه مشخصا تشخیص داد مشکل چی هست. میتواند درد های روانتنی باشد و تیک ها باید بررسی بشوند. اما حتما راه حلی برایش وجود دارد از این بابت من پیشنهاد میکنم به دکتر آرامی نیا در انستیتو روانپزشکی تهران مراجعه بفرمایید اگر بیمه دارید هزینه ای ندارد. کاملا به شما میتوانند کمک کنند. جای نگرانی نیست.

   • هیچ کس کامل نیست،، حتی کسانی که خودشون رو نکته دان و صاحب نظر می‌دونن ،، گاهی در دو راهی متوقف میشن و احتمالا به تبادل نظر هم بپردازند و نتیجه گیری هم بکنن اما با تردید،، ولی زمانی هست که انسان به ندای قلب خودش گوش میده و بدون ذره ای شک و یا دودلی به مسیر ادامه میده و در پایان اون چیزی رو بدست میاره که خواسته وجودی خودش بوده و /خدا/ ناظر بر رفتار و اعمال ماست

   • از سن ۵،۶ سالگی تا سن ۱۸سالگی برادر بزرگترم کتکم میزد/ فقط کسی میتونه منو درک کنه که سرش اومده باشه ،، ۱۲ سال بیگاری و کار سخت و هر روز کتک خوردن طوری که فقط از خدا آرزوی مرگ میکردی و از خدا گلایه میکردی که چرا زنده ای/// در همان اوایل کودکی بزرگترین آرزوی من کشتن برادرم بود/ وقتی رفتم خدمت سربازی و برگشتم در خودم اون توانایی رو می‌دیدم که به آرزوم برسم / وقتی با اون کثافت رو در رو شدم و فهمید که قصد من چیه راهی جز فرار نیافت// از اون روزها ۲۰ سال میگذره و هنوز اون لعنتی زنده است ،، اتفاقات وحشتناکی زیادی رو پشت سر گذاشتم در طول سالهای زندگیم که توضیح آن در این فرصت نمی‌گنجد،، حالا ۴۰ سال دارم و پر هستم از حس کینه و رنجشی که برادر لعنتی من در وجودم قرار داد به جایی رسیدم که دیگه برام فرقی نمیکنه که قراره چه کسی و یا کسانی رو از روی زمین بردارم،، البته میدونم عاقبت کارم چیه ،، زندگی رو دوست ندارم ولی از مرگ هم میترسم

   • صحبت کردم ولی فایده ای نداشت پارسال هم ۳هفته اعصاب و روان بستری شدم ولی فایده ای نداشت البته فکر میکنم بدونم چرا این احساسات در من وجود داره،،،،،

 • سلام.من ۱ ساله یه مشکلی برام پیش اومده.۱ سال پیش پدرم پیش قدم شد واسه دختر همسایمون و سرسری رد کردن با آنکه من واقعا عاشق بودم.بعد عصبانیت شدیدی متهمل شدم و تو ذهنم صدای همون دخترو مدام می‌شنیدم و دیدم غیر طبیعی شده بود.روانپزشک رفتم دارو مصرف میکنم و شوک دادم صداها برطرف شد ولی بعد ۱۳ تا شوک وضعیت دیدم خیلی بدتر شد(حالت نقاشی و تار).خواهشاً راهنمایی کنین چون واقعا موندیم.ایا تست عصب چشم،ام ار ای و چیز دیگه ای لازمه؟ لطفاً پاسخ بدین دوباره دارم میپرسم.

 • سلام.من ۱ ساله یه مشکلی برام پیش اومده.۱ سال پیش پدرم پیش قدم شد واسه دختر همسایمون و سرسری رد کردن با آنکه من واقعا عاشق بودم.بعد عصبانیت شدیدی متهمل شدم و تو ذهنم صدای همون دخترو مدام می‌شنیدم و دیدم غیر طبیعی شده بود.روانپزشک رفتم دارو مصرف میکنم و شوک دادم صداها برطرف شد ولی بعد ۱۳ تا شوک وضعیت دیدم خیلی بدتر شد(حالت نقاشی و تار).خواهشاً راهنمایی کنین چون واقعا موندیم.ایا ام ار ای و چیز دیگه ای لازمه؟

 • سلام وقت بخیر.چند سالی هست با فاصله زمانی چند ماه یکبار درد خیلی شدیدی در قسمت کتف هام میگیره ،یه کتف خاص هم نیست متفاوت ه بعضی اوقات هم هر دو درد میگیره با هیچ نوع قرص مسکن هم خوب نمیشه پزشک عمومی میگه از اعصاب و روان ه .خواستم نظر شما رو بدونم.ممنون و سپاس

  • سلام و درود
   این خب میتونه از مشکلات روان تنی باشه
   به نظرم میتونید به یک روانپزشک در این زمینه مراجعه کنید که معاینه ی دقیق تری براتون انجام بده و اگر هیچ علت جسمی وجود نداشت در اون صورت راهکار های مناسب برای حل مشکل روانی داده بشه

 • با سلام،وقت به خیر اقای دکتر، جطور میتوانم از جنابعالی وقت بگیرم و شرح حال مادرم راعرض کنم خدمتتون،اقای دکتر مادری دارم ۸۵ ساله،از لحا ظ جسمی با توجه به آزمایشات انجام شده مکرر و کامل به واسطه عمل پایی که به علت شکستگی داشتن خدا را شکر خوبن اما مدام اظهار تنگی نفس،و ضعف دارند،چون بسیار اجتماعی هستند و در حال حاضر کمتر با دیگران ارتباط دارند و ترسو نیز هستند به نظر میاید که افسردگی داشته باشند ،نظر جنابعالی چیست؟،،در ضمن فشارشون مرتب چک میشه اغلب خوبن و قند خونشان نیز با دستگاه. خانگی چک کردم عصری ۱۱۹ بوده،

 • بله روانپزشک رفتم گفت زولپیدم بافلووکسامین تداخل داره والان فقط زولپیدم استفاده میکنم ولی تاثیری نداره چرا تاثیر نداره دیگه نمیتونم مصرف کنم حالم خرابه ؟سپاسگزارم

  • ببینید روش قطع کردن هر کدوم از این قرص هایی که میخورید یک ترتیب و روال خاصی داره به طور عمومی نباید به یک باره قطع بشه و اینکه هر حالی رو به واسطه قرص ها تجربه میکنید باید با روانپزشکتون در میون بگذارید تا به طور کامل در جریان باشند

 • سلام نزدیک هشت سال هست زولپیدم ده بافلووکسامین ۵۰مصرف میکنم البته دوز زولپیدم خیلی بیشتر خیلی حالم خوب بود هفته پیش زولپیدم وفلووکسامین استفاده کردم اما تاثیری نداره خیلی عرق میکردم ولی الان یک هفته است اصلاعرق نمیکنم نمیدونم چرا .قرص سرترالین استفاده کردم روزاول خوب بعد از اون هیچ تاثیری نداشت حتی منو بیشتر افسرده کرد سردرد گردن درد پشت سرو…ترازودن استفاده کردم روزاول خوب بود بعدش تاثیر نداشت حملات پانیک واضطراب وگرفتگی درسرم ایجاد شده عرقم اصلا نمیکنم خسته شدم دیگه نمیدونم چکار کنم ورزشم میکنم حالم بدتر میشه اما عرق نمیکنم درضمن کبد چرب ودیابتم دارم ؟؟؟؟!!!!؟؟

  • الان فقط زولپیدم مصرف میکنم اما تاثیری نداره حالم خرابه روانپزشکم رفتم اما هنوز حالم خرابه فقط گفت زولپیدم بافلووکسامین تداخل داره قرص هم ننوشت گفت دوزشو کمتر کن ولی هنوزم حالم خرابه

  • این تغییرات رو تحت نظر یک روانپزشک انجام دادید؟
   این خیلی مهمه چون دارو هایی مصرف میکنید هم قابلیت تداخل دارویی دارند و هم اینکه حتما باید تحت نظر یک روانپزشک دوزشون تغییر کنه و یا قطع و مصرف بشه..

 • سلام/ دختر ۱۵ ساله من چن ماهی هس از سردرد وسط سر تا پشت شکایت میکنهبا دوش گرفتن خوب میشه بعضی اوقات گرفتگی عضلات ساق پا وسوزن سوزن شدن پاها داره ما خانوادگی مینور هستیم چن ماه قبل آزمایش خون داده تیرویید وهموگلوبین ویتامین دی وقند وچربی هیچ مشکلی نداشت ولی استرس درس ونمره زیادداره قانع نیس وچشم هم چشمی میکنه وهرکسی هرچی داره حسرتش داره ومیخواد داشته باشه لطفا راهنمایی بفرمایین سپاس

  • سلام و درود
   شما تهران تشریف دارین؟ اگر تهران هستید به نظرم یک وقت از دکتر بهین آرامی نیا بگیرید ایشون روانپزشک هستن و در انستیتو روانپزشکی تهران هستن
   به طور کلی بهتر هست که در این مورد حتما یک متخصص به شکل حضوری ایشون رو ببینن

 • سلام خسته نباشید ،میخواسم بدونم من یه میکروچیپ تو بدنم کارگذاشته شده توسط اطرافیانم چیپ شنود هست خانوادم فکرمیکردن من مشکل روانی دارم این کارو کردن بامن دارن ازارم میدن نمیگن که کجای بدنم کارگذاشتن تصمیم قطعی به خودکشی گرفتم ولی گفتم اول ازشما سوال کنم شاید راه بیرون اوردنش رو یادم بدید لطفا کمکم کنید تو زجراورترین لحظه ها دارم زندگی میکنم

 • برای سردردهای که داشتم به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم ،دارو مصرف میکنم و سردردهام تا زمانیکه دارو دارم خوبه ،ولی احساس میکنم حافظه م مختل شده خیلی دیر مواردی که دیگران به خاطر دارن ،یادم میاد .حضور ذهن ندارم سریع نمیتونم جواب کسی رو در زمان مجادله بدم ،گاها احساس میکنم تمام حسم رو از دست دادم و سرد و بی تفاوت شدم نسبت به همه چیز ،اگر از کسی رنجیده بشم حذفش میکنم بدون ناراحتی ،نمیدونم اینها عوارض داروهاس یا من مشکلی برام پیش اومده میشه راهنمایی بفرمایید چی کار میشه کرد؟

 • برای سردردهای که داشتم به متخصص اعصاب و روان مراجعه کردم ،دارو مصرف میکنم و سردردهام تا زمانیکه دارو دارم خوبه ،ولی احساس میکنم حافظه م مختل شده خیلی دیر مواردی که دیگران به خاطر دارن ،یادم میاد .حضور ذهن ندارم سریع نمیتونم جواب کسی رو در زمان مجادله بدم ،گاها احساس میکنم تمام حسم رو از دست دادم و سرد و بی تفاوت شدم نسبت به همه چیز ،اگر از کسی رنجیده بشم حذفش میکنم بدون ناراحتی ،نمیدونم اینها عوارض داروهاس یا من مشکلی برام پیش اومده میشه راهنمایی بفرمایید چی کار میشه کرد؟

 • یه روز یهو نسبت به چیزی یا کسی که تا همین دیروز خیلی دوستش داشتم یا فکر میکردم دوستش دارم هیچ حسی ندارم ، هیچی. و خیلی حس غمگین و ذهن شلوغی پیدا میکنم.