حوزه فعاليت: <span>روانشناس ازدواج</span>

بهترین روانشناس ازدواج

 روانشناسی ازدواج چیست؟

روانشناسی ازدواج روی زوج ها تمرکز دارد. روانشناسان ازدواج هر موقعیت قابل تصور در مورد ازدواج را مورد بحث و گفتگو قرار می دهند. به طور مثال:

  • چه عواملی آنها را در کنار هم نگه می دارد؟
  • چه عواملی آنها را از هم جدا می کند؟
  • طلاق چگونه بر متغیرهای متفاوت تأثیر می گذارد؟
  • چگونه داشتن فرزندان بر پیوند ازدواج تأثیر می گذارد؟
  • طلاق چگونه بر کودکان تأثیر می گذارد؟
  • اقدامات دولت چگونه می تواند بر سلامت ازدواج تأثیر بگذارد؟
  • استرس چگونه بر رابطه تأثیر می گذارد؟
  • عدم صمیمیت چگونه بر رابطه تأثیر می گذارد؟
  • چه عواملی شانس طلاق را افزایش می دهد؟
  • تأثیر تربیت فرد چگونه بر روابط عاشقانه آنها تأثیر می گذارد؟

بهترین روانشناس ازدواج

تصمیم به دنبال درمان گشتن اغلب اوقات دشوار است. زوج ها می دانند که این تصمیم بسیار به آن ها کمک می کند،  اما ترس مواجه با آن را دارند. به طور مثال این گونه افکار را دارند که اگر مشکل خود فرد باشد و نه شریک زندگی او، چه می شود؟ در واقع اجتناب از مسائل عموما ساده تر از برخورد با آنهاست. در واقع هدف از درمان نباید پیدا کردن مقصر باشد. این در در حالی که روش های مختلفی وجود دارد که یک روانشناس ازدواج می تواند از آن ها  برای کمک به زوجین استفاده کند. بهترین روانشناس ازدواج  فضایی را برای زوجین فراهم می کند تا رابطه خود را بررسی و احیا کنند.نکته اصلی یافتن بهترین روانشناس ازدواج است که رویکرد وی می تواند برای ازدواج و خانواده مؤثر باشد. نقش بهترین روانشناس ازدواج این است که به زوجین چشم انداز عینی در مورد تجربیات مشترک ارائه می دهد.  بهترین روانشناس ازدواج اغلب منابع و ابزارهایی را ارائه می دهد که زوج ها می توانند خارج از جلسات آن ها را آزمایش کنند. این ابزارها می تواند شامل تکنیک های مختلف ارتباطی و تغییرات رفتاری کوچک باشد.بسیاری از روانشناسان ازدواج نوعی از مدیریت تعارض را به زوجین آموزش می دهند. شما میتوانید در بخش معرفی بهترین روانشناس هم دسته بندی ها و شهرهای مختلف را ببینید و بر اساس قیلترهای موجود بهترین روانشناس را برای خود انتخاب کنید.

در واقع در تحقیقات گوتمن نشان داده می شود که زوجین  نتیجه بهتری از طریق روش های زیر بدست می آورند:

 صحبت کردن آرام. به جای حمله به شریک زندگی خود ، سعی کنید بیان کنید که چه احساسی دارید و در رابطه با آنچه می خواهید یا نیاز دارید صحبت کنید.

سازش با یکدیگر.در زمانی که عصبانی هستید با یکدیگر صحبت نکنید. در واقع در زمان عصبانیت هیچ کس به طور واضح فکر نمی کند. پس اگر احساس کردید که شریک زندگیتان در آن لحظه عصبانی است، صحبت کردن را به یک زمان دیگر موکول کنید.

 

 چگونه روانشناسی ازدواج می تواند به مسائل زناشویی کمک کند؟

استفاده از روشهای زیر توسط روانشناسان ازدواج می تواند برای کمک به زوجین موثر باشد البته که شما میتوانید از بهترین روانشناس زناشویی نیز برای این مورد مشاوره بگیرید.

اگر الگوهای سمی در روابط ،  زودهنگام قابل شناسایی و توافق باشند ، روند تغییر واقعی می تواند آغاز شود.

یک زوج با انگیزه می توانند مشکلات خود را از یک دیدگاه جدید بررسی کنند و روشهای جدیدی را برای تشخیص و برطرف کردن تعارضات خود به کار ببرند و در نتیجه ابزارهایی که توسط روانشناس ارائه می شود، را بیاموزند.

زوجین می توانند اعتماد به نفس خود را بهبود بخشیده و ارتباطات خود را بهتر کنند، که در نتیجه ممکن است کیفیت تعامل آنها را نیز،  بهبود بخشد

زوجین می توانند تصمیم بگیرند که روابط خود را دوباره بسازند و تعهد خود را دوباره انجام دهند ،  یا دلایل نیاز به جدایی یا پایان دادن به ازدواج را برای یکدیگر مشخص کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *