روانشناسی شخصیت با رنگ؛چه رنگی برای شما جذابیت دارد؟

 روانشناسی شخصیت با رنگ؛چه رنگی برای شما جذابیت دارد؟
۳.۹/۵ - (۷ امتیاز)

 

رنگ شخصیت شما چیست؟

در اینجا یک تست ساده برای شما وجود دارد:

اگر مجبور بودید یکی از رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، چه رنگی خواهد بود؟ ما درمورد رنگ لباس و رنگ اتاق نشیمن شما صحبت نمی کنیم، در واقع سوال این است که: چه رنگی بیشتر از همه برای شما جذابیت دارد؟

 

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند که رنگ ها هیچ تاثیری در انتخاب ها ، احساسات و رفتارهای ما ندارند ،اما نگاه دقیق تر به این موضوع برعکس این نظر را اعلام می کند.

رنگ ها وسیله ای  برای درک رفتار و خصوصیات شخصیتی و همچنین حالات جسمی ، روحی ، عاطفی و معنوی در افراد هستند.همچنین رنگ ها نشانگر نحوه عملکرد افراد در جهان ، نقاط قوت و ضعف ، آسیب پذیری ها، عمیق ترین نیازها و چالش های زندگی هر فرد است.رنگ شخصیت شما لازم نیست رنگی باشد که تمام وقت از آن برای انتخاب رنگ  لباس های خود استفاده می کنید. رنگ شخصیت معمولاً رنگ مورد علاقه شماست ، رنگی که بیشتر از همه شما را هیجان زده می کند و باعث می شود هنگام دیدن آن احساس شادابی کنید.

حال اگر بیشتر از یک رنگ دوست داشته باشید، چه می شود؟

اگر دو یا چند رنگ را به یک اندازه دوست دارید ، اطلاعات مربوط به هر کدام را بخوانید تا خودتان را به طور کامل درک کنید و  متوجه شوید چه عواملی باعث ایجاد انگیزه در شما می شود.

 

دوست نداشتن یک رنگ

رنگ هایی که دوست ندارید نیز می تواند در مورد شخصیتتان موارد زیادی بگوید ، که غالباً نقاط ضعف و آسیب پذیری شما را منعکس می کند.رنگ هایی که دوست ندارید  به شما در رابطه با قسمت هایی از زندگی که باید مورد توجه قرار گیرند و یا صدماتی در گذشته که باید مورد بهبود قرار بگیرند ، هشدار می دهند. به کودکی یا هر زمان دیگری در زندگی خود بیاندیشید که ممکن است حوادثی باعث عدم تمایل به یک رنگ  در شما شده اند. همیشه یک ارتباط وجود دارد! دوست نداشتن رنگ ها می تواند عدم تعادل را در زندگی شما ایجاد کند ، بنابراین ایده خوبی است که سعی کنید این رنگ ها را در لباس یا در خانه یا محیط کار خود بگنجانید تا به تعادل  انرژی های خود کمک کنید.

آیا همه، رنگ مورد علاقه خود را دارند؟

بیشتر افراد در طول زندگی خود یک رنگ مورد علاقه دارند. برخی در طول زندگی یک یا چند بار این رنگ را تغییر می دهند ، در حالی که برخی دیگر برای کل عمر خود فقط یک رنگ مورد علاقه دارند. برخی بسته به نیازهای خود در یک بازه زمانی ، رنگ دیگری را ترجیح می دهند ، اما در صورت برآورده شدن آن نیازهای خاص ، دوباره به رنگ اصلی مورد علاقه خود بر می گردند.  برای کسانی از شما که فکر می کنید رنگ شخصیتی ندارید بهتر است نگاهی به لباس هایی که می پوشید و روشی که برای تزئین خانه یا محل کار خود انتخاب کرده اید ، بیاندازید. آیا یک یا چند رنگ وجود دارد که به طور مداوم انتخاب می کنید؟ اگر این طور باشد،  این ها رنگ هایی خواهند بود که منعکس کننده شخصیت و عمیق ترین نیازهای شما هستند. اینکه رنگی را دوست دارید یا دوست ندارید ، می تواند به تجربیات زندگی شما و ارتباط مثبت و منفی شما با  آن رنگ و همچنین نیاز شما به خصوصیات آن رنگ، بستگی داشته باشد.

 

 

روانشناسی شخصیت با رنگ

شخصیت شما چه رنگی است؟ مسئله این است که همه افراد رنگ ها را کاملاً متفاوت درک می کنند و تلاش برای فهمیدن قوانین کلی بسیار سخت است.

علاوه بر این ، ما برخی از رنگ ها را برای اهداف خاص نامناسب می بینیم ، حتی اگر آنها را دوست داشته باشیم.

 

به طور مثال ممکن است رنگ قهوه ای را نپسندید ، اما وقتی صحبت از کیف و کفش است ، رنگ قهوه ای رنگ مورد نظر شما خواهد بود.

یا  رنگ سیاه را در نظر بگیریم. بسیاری از مردم رنگ سیاه را دوست دارند. آنها این رنگ را مطابق با مد روز و حتی جذاب می دانند. همچنین این رنگ در لباس ها ، می تواند باعث لاغرتر به نظر رسیدن نیز بشود.

از طرف دیگر ، برخی ممکن است نسبت به این رنگ تعصب داشته باشند، آنها این رنگ را با غم و اندوه مرتبط می کنند و آنچه به نظر عده ای این رنگ، خاص و شیک به نظر می رسد ، توسط افراد دیگر افسرده کننده تلقی شود.

 

با توجه به تأثیر رنگ در انتخاب های ما ، انتظار می رود روانشناسی شخصیت با  رنگ موضوعی باشد که به خوبی بر روی آن مطالعه انجام شده ، اما اینگونه نیست.تحقیقات بسیار اندکی تا به امروز بر روی این موضوع انجام شده است. ما تمام تلاش خود را برای جمع آوری بهترین اطلاعات موجود در مورد هر رنگ انجام داده ایم. ما همچنین به حقایق شناخته شده ای مانند معانی نمادین از رنگ ها را که می تواند بر درک شما از رنگ ها تأثیر بگذارد ، نیز خواهیم پرداخت.

روانشناسی شخصیت با رنگ چگونه به افراد کمک می کند؟

در واقع رنگ هایی که انتخاب می کنید در مورد حالات جسمی ، روحی و عاطفی شما بسیار می گویند و به همین ترتیب ، رنگ هایی که شما دوست ندارید ، درباره نقاط ضعف و آسیب پذیری شما بیانگر نکاتی هستند.اغلب تمایل به انتخاب رنگ های خاص ، نشان می دهد که این ها،  رنگ های شخصیتی شما باشند.علاوه بر این ، تصور می شود تغییر رنگ مورد علاقه در افراد با تغییر شرایط زندگی ایجاد می شود.مطابق این تئوری ، ترجیح رنگ جدید ممکن است به شما در توسعه کیفیت های جدید لازم برای مقابله با شرایط جدید کمک کننده باشد.

رنگ شخصیت شما چیست؟

روانشناسی شخصیت با رنگ و ویژگی آن ها:

 

قرمز

شخصیت رنگ قرمز ، بیانگر اراده ، جاه طلبی و انرژی قوی است. اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز است شما را به عنوان فردی برون گرا و خوش بین ، شجاع و با اعتماد به نفس بالا نشان می دهد.شما عمل گرا و فعال از نظر جسمی هستید ، رابطه جنسی برای شما یک ضرورت است ،  شما غرایز به بقای قوی ای داریدو اغلب دوست دارید که مرکز توجه باشید.

شما جاه طلب و فردی رقابتی هستید و دوست دارید برنده باشید،  شما در جهت رسیدن به موفقیت تلاش زیادی می کنید و مقام دوم به اندازه کافی  برای شما مناسب نیست.

 

آبی

رنگ آبی نشانگر تمایل به داشتن یک مجموعه ثابت از اصول و تمایل به زندگی طبق این اصول است. همچنین یک نوع شخصیت صلح آمیز را نشان می دهد.

اگر رنگ آبی مورد علاقه شماست،  شما فردی محافظه کار و قابل اعتماد هستید ، به دیگران اعتماد دارید اگرچه در ابتدا بسیار محتاط هستید تا اینکه از شخص مطمئن شوید.  همیشه قبل از صحبت کردن و عمل کردن فکر می کنید و همه چیز را با سرعت مناسب و در زمان خود انجام می دهید. شما برای پردازش و به اشتراک گذاشتن احساسات خود حسابی فکر می کنید.شما اصیل و صادق هستید و مسئولیت های خود را جدی می گیرید.

رنگ آبی به معنای نیاز شدید به صلح و هارمونی در زندگی روزمره است . شما می توانید از مراقبه های روزانه برای تأمل ، درون بینی و کشف خود بهره مند شوید.

 

سبز

طبق روانشناسی رنگ ها، افرادی که ترجیح به رنگ سبز دارند ، در جهت ایمنی ، امنیت و تصدیق تلاش می کنند. آنها به طور کلی افراد را دوست دارند و خود دوست داشته می شوند.اگر رنگ مورد علاقه شما سبز است،شما یک فرد عمل گرا و عاشق طبیعت هستید.

شما  فردی پایدار و متعادل یا در حال تلاش برای رسیدن به تعادل هستید و در جستجوی این تعادل ، بعضی اوقات می توانید دچار اضطراب شوید.

داشتن رنگ سبز شخصیتی،  به معنای مهربان بودن ، سخاوتمند بودن و دلسوز بودن است ، خوب است که در هنگام بحران ،  آرامش خود را حفظ کنید و تا زمان برطرف کردن بحران،  اوضاع را کنترل کنید.

شما مراقب دیگران هستید ، اما باید توجه داشته  باشید که در هنگام مراقبت از دیگران،  از نیازهای خود غافل نشوید.

شما فردی هوشمند و عاشق یادگیری هستید و به سرعت مفاهیم جدید را درک می کنید.با داشتن رنگ سبز شخصیتی ، نیاز بسیار زیادی به عشق و دوست داشتن دارید . شما عاشق کتاب ها هستید و فردی هستید که احساسات خود را پنهان نمی کند.

 

زرد

این رنگ نشانگر شخصیت کمال گرا و رویایی است.

اگر رنگ مورد علاقه شما زرد است شما فردی خلاق هستید و غالباً فردی هستید که ایده های جدیدی را ارائه می دهد.

با داشتن شخصیتی به رنگ زرد ، می توانید نسبت به خود و دیگران فرد مهمی تلقی شوید،  شما یک کمال گرا هستید.

شما همه موارد را ، تمام وقت تجزیه و تحلیل می کنید و در تفکر متدولوژی هستید.با داشتن شخصیتی به رنگ زرد  فردی بی تحرک هستید و تصمیم گیری های سریعی می گیرید ، اما اغلب ، به دلیل اضطراب ، به جای اینکه کارها را با سرعت ثابت انجام دهید ، عجله می کنید.

شما به جای اینکه در فعالیت های تیمی یا اجتماعات بزرگ شرکت کنید ، گروه کوچکی از دوستان نزدیک و هم فکر را انتخاب می کنید.

 

نارنجی

افراد با نوع شخصیت نارنجی را می توان افرادی اجتماعی توصیف کرد. آنها صمیمانه مردم را دوست دارند و دوست دارند در کنار دیگران باشند. اگر رنگ مورد علاقه شما نارنجی است، شما خونگرم ، خوش بین و برون گرا هستید. شما دوستانه ، خوش اخلاق و فردی کاملاً موافق هستید.شما بیش از آنکه  فردی تهاجمی باشید ، قاطع و مصمم هستید.

با داشتن شخصیتی به رنگ نارنجی ، از مهمانی و معاشرت و برنامه ریزی  برای انواع رویدادهای اجتماعی لذت می برید.

شما از کمک به دیگران رضایت زیادی کسب می کنید و آنها را با نشاط و انرژی مثبت خود همراه می کنید.

 

 

بنفش

اگر بنفش رنگ مورد علاقه شماست ، شما به امنیت عاطفی و ایجاد نظم و کمال در همه زمینه های زندگی ، از جمله زندگی معنوی خود ، توجه عمیقی دارید. شما همچنین پیشرو در کمک به نیازمندان و مشارکت در پروژه های بشردوستانه هستید.

داشتن شخصیتی به رنگ بنفش به معنای حساس بودن و دلسوز بودن ، درک و حمایت دیگران است ،در واقع شما  قبل از خود به دیگران فکر می کنید شما روحی ملایم و آزاد دارید. احساسات شما عمیق است و شما می توانید کاملاً نسبت به اظهار نظرهای آزار دهنده دیگران حساس باشید ، اگرچه هرگز آن را نشان نمی دهید.با داشتن شخصیتی به رنگ بنفش ، فردی  صلح  طلب و آرام هستید.مردم به سمت انرژی کاریزماتیک و جذابیت شما جذب می شوند.

شما معمولاً به جای برونگرا بودن، درونگرا هستید و ممکن است خجالتی به نظر برسید، اگرچه این طور نیست.

 

 

صورتی

اگر رنگ شخصیت شما صورتی است ، باید عمیقاً مورد قبول و دوست داشتن بدون قید و شرط باشید.

اگر صورتی رنگ مورد علاقه شماست ، دوست داشتنی ، مهربان ، سخاوتمند و حساس به نیازهای دیگران هستید.

شما پرورش دهندگان جهان هستید.با داشتن شخصیتی به رنگ صورتی ، شما غریزه مادرانه دارید که با نیاز به محافظت و مراقبت از دیگران همراه است. شما فردی عاشق و حساس هستید.

 

میثم صالحی

از روزی که روانشناسی با نکاتش حالمو بهتر کرد تصمیم گرفتم با انگارکه تا میشه حال بقیه رو بهتر کنم.

مطلب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسترن
نسترن
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۵:۴۰ قبل از ظهر

جالب بود اما کامل نبود. کاش دلیل تنفر به هر رنگ هم ذکر میشد.

Sepideh
Sepideh
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ بعد از ظهر

عالی👍❤

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x