تست پذیرش اجتماعی

 تست پذیرش اجتماعی
امتیاز شما به این نوشته

اهمیت تست های روانشناسی

لکان روانشناس بزرگ فرانسوی میگوید: کودک تنها زمانی که برای اولین بار در آینه نگاه میکند و تصویری از خودش را میبیند آن را به مثابه اولین تصویر و یا خویشتن درونی سازی میکند او نام این دوران را دوران آینه ای نامید. این همان رفتاری است که انسان بعد ها در زندگی خود گسترش میدهد. انسان امروز بیش از پیش به دنبال تکمیل تصویر خودش است. ما ارتباط برقرار میکنیم چرا که دیگران در تکمیل این تصویر به ما کمک میکنند. ما دوست داریم هر چه بیشتر تشویق شویم و مورد توجه واقع شویم تا تصویری دلنشین از خودمان داشته باشیم. ما تست های روانشناسی را میزنیم چرا که دوست داریم واقعا خودمان را بشناسیم. شاید این اساسی ترین سوالی باشد که تمام متفکران از خود پرسیده اند: من چه کسی هستم؟

تست پذیرش اجتماعی چیست؟

آیا هر چه فکر میکنید همان را بر زبان می آورید، یا دوست دارید نظر خود را طوری عوض کنید که مورد تائید دیگران قرار گیرد؟ آیا آنگونه رفتار میکنید که دیگران دوست دارند یا جواب هایتان را با صداقت و مطابق با نظر خودتان میگویید؟ این ها از جمله سوالاتی هستند که در این تست به آنها پرداخته میشود و مورد سنجش قرار میگیرد.

[irp posts=”3939″ name=”آیا شما محیط را کنترل میکنید یا محیط شما را؟(تست منبع کنترل)”]

پذیرش اجتماعی

در اصل وقتی ما چیزی به دیگران میگوییم که آنها دوست دارند آن را بشنوند رفتاری نشان میدهیم که پذیرش اجتماعی دارد. پیروی از پذیرش اجتماعی میتواند ما را وادار کند تا نظر ها و تجربه های خود را در مصاحبه ها و پاسخگویی به آزمونهای روانشناختی تغییر شکل دهیم. اینکه واقعا چقدر تحت تاثیر دیگران قرار میگیریم و چقدر بدون توجه به دیگران خودمان را عرضه میکنیم مسئله ای مهم در زمینه روانشناسی و مشخصا این تست است. در این تست شما می توانید با جواب گویی صادقانه به سوالات تصویری واضح از خود در این زمینه به دست آورید.

این تست توسط کراون و مارلو (۱۹۶۰)و توسط دکتر حمزه گنجی به فارسی ترجمه شده است.

هر سوال و یا ابهامی مد نظرتان بود میتوانید در بخش ارسال دیدگاه آن را با من در میان بگذارید..

اگر آماده تست هستید  میتوانید در پایین آن را شروع کنید:

[ipt_fsqm_form id=”14″]

میثم صالحی

از روزی که روانشناسی با نکاتش حالمو بهتر کرد تصمیم گرفتم با انگارکه تا میشه حال بقیه رو بهتر کنم.

مطلب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
baran
baran
۳ مهر ۱۳۹۷ ۴:۱۱ بعد از ظهر

به نظرم موضوع گذاشته شده تستهای عمیق تری میخواست چون سوالا یا کلیشه ای بود و یا در بعضی موارد با ابهام. قبلا تست مهر طلبی داده بودم که تعدادش هم خیلی بیشتر بود اما مهر طلب نبودم و به شخصه تو زندگی اجتماعیم اینو تایید میکنه اما جواب تست گویای چیز دیگه ای بود البته اینو نه به خاطر جواب تست میگما به نظرم سوالهای کلیشه ای پاسخ های یکسانی داره قطعا. تست باید ذهن فرد رو تو تله بندازه که دنبال جواب کلیشه ای نره. ممنون از شما با آرزوی موفقیت. 🌹 🙏

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x