پنج نکته روانشناسی رابطه برای ادامه دار کردن رابطه هایتان

 پنج نکته روانشناسی رابطه برای ادامه دار کردن رابطه هایتان
۵/۵ - (۱ امتیاز)

۵ نکته برای ادامه دار کردن رابطه ها  در روانشناسی رابطه 

بر این نکات روانشناسی رابطه به منظور قوی نگهداشتن روابطتان تسلط پیدا کنید

بنابراین راز ادامه یافتن رابطه برای مدت طولانی چیست؟ تحقیقات فراوانی در مورد این هم از سوی متخصصان و هم از سوی کسانی که بر هنر روابط تسلط یافتند، وجود دارد. در اینجا ۵ نکته برتر وجود دارد که در روانشناسی خانواده مهم است:

 ارتباط

آری، آری، شما این را قبلا هزار دفعه شنیده اید اما ارتباط خوب، واقعا بنیاد هرچیز دیگری است. اگر شما نمی توانید ارتباط برقرار کنیدـ به این دلیل که شما از مواجهه و یا صدمه زدن به احساسات افراد می ترسیدـ مشکلات هیچ گاه حل نشده، نیازهایتان شناخته نشده و درک نمی شوند.

یک انفجار و بعد گفتن متاسفم!

بسیاری از زوج هایی دیده شده اند که بحث انفجاری داشته، روز بعد با گفتن متاسفم درستش کردند ، اما میترسند به عقب برگردند و به دلیل ترس از شروع یک بحث دیگر، به مشکل برسند.مشکل این است که مشکل از بین نمی رود، تنها به یک دست انداز دیگری تبدیل می شود که به طور پیوسته باید از آن عبور کنی. پس از سال ها این دست اندازها روی هم انباشته شده و تنها موضوعات امن شما، هوا و فوتبال کودکان می شود.

ارتباط نیازمند صمیمیت

ارتباط، همچنین، بستر صمیمیت است، پیش نوازی برای سخن گفتن برای هر چیز دیگری. من می شنوم که زنان تمام مدت درباره ی فهم چیزی که مردانشان فکر و احساس می کنند و چیزی که آنها را سرسخت می کند، شکایت می کنند. این جایی است که افراد نیاز دارند بیاموزند با وجود اینکه عجیب هستند، گام بردارند. نه، آنها مجبور نیستند که درباره ی روزشان در زمان واقعی صحبت کنند.

ریسک کنید و نترسید

ارتباط خوب و صمیمیی اغلب شامل خطر یا ریسک کردن است. در حقیقت، شما خواهید فهمید زمانی صمیمی می شوید که احساس می کنید در مرز اضطراب و تهدید هستید، به شما اجازه می دهد بدانید که در حال عبور از یک قلمرو احساسی جدید هستید ـ این خوب است.

 برجسته کردن نکات مثبت

شما این یکی را نیز به همان خوبی شنیده ایدـ نسبت معروف ۴:۱ از نظرات مثبت به منفی برای افراد دیگر به منظور شنیدن هر چیز مثبتی. به این به این معنی است که شما وقتی تحت فشار هستید نکات منفی را بیشتر مورد دقت قرار میدهید در حالی که باید این روند را تغییر داده و نکات مثبت را بیشتر مورد توجه قرار دهید. کار این دیدگاه یا ذهنیت چیزی است که رابطه را در تعادل نگه می دارد، آن روزهایی را جبران می کند که استرس تان به شما می گوید که بینی شوهر شما بسیار بزرگ است، یا شما متنفرید از اینکه همسرتان کفش هایش را در وسط اتاق نشیمن رها کند.

۳) انتظار تغییر داشتن

مجددا تحقیقات روانشناسی خانواده تایید کرد که چه دوست داشته باشید و یا نه، شما و شریکتان هر ۷ـ۸ سال در بعضی جهات تغییر خواهید کرد و رابطه تان نیاز به ادامه همراه با این تغییرات دارد. ما به ارتباط برمی گردیم، جایی که شما نیاز دارید بسنجید که کجا هستید و صحبت کنید و به شریکتان اجازه دهید که بداند اکنون چه چیزی نیاز دارید.

اگر شما این کار را انجام ندهید یا نتوانید انجام دهید، این نیازهای اساسی پوشیده و مخفی می شوند. شما همچنین به پرت کردن حواس خودتان از این موضوعات مهم به وسیله ی مشغول شدن با کودکان یا کارتان، یا فاصله گرفتن برای خودداری از درگیری، احساس کردن اینکه هم اتاقی هستید و ادامه دادن زندگی های همتا، ادامه می دهید، یا در نهایت تظاهر می کنید ـ یک رابطه دارید

با هم صحبت کنید این چیز سختی نیست

کلید این است که بر پایه ای منظم با خودتان چک کنید و به طور فعال در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه، صحبت کنید. فقط به طور منطقی به یکدیگر اجازه دهید بدانید در کجا قرار دارید و چه چیزی نیاز به تغییر دارد. آیا ما به ارتباط و ریسک پذیری اشاره کردیم؟

 رابطه تان را فعال نگهدارید

روابط غیر فعال آنهایی هستند که شما در آن کودک محورید، در هفته به ۲۰ بازی فوتبال می روید؛ جایی که شما هر روز هفته ۱۲ ساعت کار می کنید یا هر آخر هفته را با بستگان سپری می کنید؛ جایی که در عرض ۱۰ دقیقه از بچه ها به خواب می روید، جایی که در آن قرار شبانه نداشته اید … چه کسی می تواند به یاد آورد.

روابط فعال جایی است که شما برای پرسش از روز یکدیگر برای حتی ۱۵ دقیقه بدون کودکان در اطرافتان، وقت می گذارید، جایی که برای قرارهای شبانه یا حتی روابط جنسی از قبل برنامه ریزی می کنید پس آنها در ترکیب عجیب و غریب زندگی روزمره گم نمی شوند.

 تمرکز بر روی شما

این نکته ی پایانی روانشناسی خانواده در مورد این است که سرتان را پایین انداخته و بر خود تمرکز کنید، نه در مسیر خودشیفتگی، اما در لفظ ساده به این معنی است که شما نیمی از رابطه را در اختیار دارید. فدا نشوید اما بر خود تمرکز کنید و به بهترین شیوه ای که می توانید، موارد بالا را انجام دهید. اگر انجام دهید، نه تنها از ایجاد تنفر و رنجش جلوگیری می کنید، بلکه اقدامات شما به نوبه ی خود شرایط احساسی را در رابطه برای بهتر شدن، تغییر می دهد.

اگر سوال و یا مسئله در این زمینه دارید که برایتان مبهم است میتوانید در بخش ارسال دیدگاه پایین صفحه با من در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخگو باشم..

 

میثم صالحی

از روزی که روانشناسی با نکاتش حالمو بهتر کرد تصمیم گرفتم با انگارکه تا میشه حال بقیه رو بهتر کنم.

مطلب مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناصر
ناصر
۶ تیر ۱۳۹۷ ۱:۱۴ بعد از ظهر

واقعا مطلب جالبی بود،خوب بود ممنون

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x