معرفی رشته روانشناسی برای علاقه مندان

 معرفی رشته روانشناسی برای علاقه مندان

رشته روانشناسی نیاز رو به رشد آن در ایران

با توجه به رویکرد دنیای امروز و سیر بحران هایی که هر روزه زندگی ما را تحت تاثیر قرار میدهد توجه به روانشناسی و اشتیاق عمومی مردم و علاقه مندان به روانشناسی و رشته روانشناسی بسیار بیشتر شده است. بنابراین تصمیم گرفتم نوشته ای رو برای معرفی این رشته به کسانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در این رشته هستند و کنکوری هایی که باید یک پیش زمینه ای نسبت به این رشته برای انتخاب کردن یا نکردنش داشته باشند اختصاص دهم.

من و روانشناسی

چیز هایی که توی این نوشته می آورم غالبا تجربیاتی هستش که تا این لحظه از رشته روانشناسی و خواندن مباحثش به دست آوردم شاید هیچوقت جمله ی بهترین دوستم را فراموش نکنم که وقتی دو هفته پیش با هم صحبت می کردیم بی اختیار حرفم را قطع کرد و گفت: تو و روانشناسی بدجوری تو هم غرق شدین.. بعد که یه کوچولو خندیدیم بهش گفتم: این ویژگی روانشناسیه، خودش میاد تو زندگیت حداقل برای من اینطوری بوده.

پول یا علاقه؟

کسانی که روانشناسی را دوست دارند و برای رقابت و در نتیجه قبولی توی این رشته در کنکور شرکت می کنند باید بدانند که همانطوری که به لحاظ عرفی هر کسی میداند تنها وقتی در رشته موفق می شویم که واقعا علاقه منده اش باشیم.. این قانون اولیه تمام رشته هاست صادقانه بگویم که بله روانشناسی تا حدی رشته ای پولساز هست اما نه برای کسی که فقط به خاطر پول وارد این رشته شده باشد.

علاقه مندان به خود رشته متفاوت از علاقمندان به پول این رشته هستند

مسائل روانی و به طور کلی مسئله روان پدیده ای پیچیده است که از جهات مختلفی بررسی میشود و همینطور از جهات مختلفی هم تحت تاثیر قرار میدهد. این دقیقا همان چیزی است که علاقه مندان به خود این رشته را از علاقه مندان به پول این رشته جدا میکند.

آقای دکتر شما آخرین گلوله زندگی من هستید

روزی را تصور کنید که شما یک روانشناس شده اید و فردی به مطب شما مراجعه می کند فردی افسرده با خلق پایین، ژولیده و به شدت غمگین که به دلیل احساس گناهی که با خود دارد میخواهد اقدام به خودکشی کند.

حال شما هستید و احساسات و هیجاناتتان، چیزی که به طور عادی همه ما را تحت تاثیر قرار میدهد و شما باید تا جایی که میتوانید با این علائم اختلالی در این شخص بجنگید مدام باید فکر کنید، از جوانب مختلف وارد مسئله شوید  و او را تحت تاثیر قرار دهید در مدت زمانی حدودا پنجاه دقیقه ای (البته بستگی به رویکرد درمانیتان دارد) که ای بسا شاید جلسه بعدی در کار نباشد.

[irp posts=”3451″ name=”معرفی روانشناسان خوب تهران”]

تحلیل خود تنها مسئله راهگشا برای تحلیل دیگران

تنها زمانی درمانگر خوبی برای این فرد خواهید بود که علاقه مند به این فرایند باشید علاقه مند به مسئله روان و بازخورد هایش در رفتار انسان باشید، علاقه مند به ارتباط و تاثیرات متقابل مغز و روان و رفتار باشید و همینطور شاید عجیب ترین بخشش این است که علاقه مند به تحلیل رفتار و تحلیل خود باشید..

توجه و تحلیل

تحلیل خود یعنی چه؟ خب ببینید وقتی شما وارد روانشناسی میشوید مدام راجع به پدیده ای به اسم انسان مطلب میخوانید و میفهمید راجع به رفتار هایش راجع به هیجان هایش، زبان بدنش، خواب هایش، خودآگاه و ناخودآگاهش و حتی شوخی ها و لطیفه هایش این همان چیزی است که باعث میشود حال دیگر دقت کنید مهم نیست چه چیزی فقط دقت می کنید توجه می کنید به تمام چیزها و احساساتی که تجربه می کنید و دیگران تجربه میکنند و برای شما بازگو می کنند.

همه چیز قابل توجه است

حال دیگر وقتی به دنیای رفتار و انسان مینگرید هر چیزی را دارای معنا می یابید که قابل تحلیل است و قابلیت این را دارد که به یک درک کلی از چگونگی رفتار فرد در امروز و مشکلی که برای او پیش آمده برسیم.

شما مدام خودتان را مورد ارزیابی قرار میدهید و مدام به خودتان نگاه میکنید تا خوانده هایتان را با رفتار هاییتان مطابقت دهید و این دقیقا زمانی است که روانشناسی وارد زندگی شما میشود.البته باید اضافه کنم که میتوانند افرادی وجود داشته باشند و بخوانند و بفهمند اما هیچ وقت این ها را در زندگی روزمره خود وارد نکنند و علمشان را به مثابه یک عضوی جدا از خود نگه دارند..

روانشناسی در دانشگاه

در دانشگاه معمولا سال های اول و دوم تمام چیز هایی که شما میخوانید جنبه ای عمومی و آشنایی دارند واحد ها و مباحثی مثل معرفت شناسی مباحث اساسی در روانشناسی یک و دو، مشاوره و راهنمایی و … از ترم های ۵ به بعد مباحث تخصصی روانشناسی مطرح میشوند در طول چهار سال دوره لیسانس دانشجویان باید به یک درک کلی از روانشناسی و مباحثش برسند تا بتوانند در کارشناسی ارشد تا حدی وارد حوزه رویکردی خود شوند برای درمان..

 رویکرد های روانشناسان

 ۱. روان تحلیلگری

۲.رفتارگراها

۳. انسان گراها

۴. شناخت گراها

۵. نوروساینس یا به عبارتی زیست شناختی ها

پس از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد رشته روانشناسی شما می توانید مجوز برای کار داشته باشید..

کتاب های پیرامونی بخوانید اگر میخواهید راننده تاکسی نشوید!

صادقانه بگویم که چیزی که شما را متفاوت از بقیه میکند میزان مطالعه ی پیرامونی این رشته است به طوری که دانشگاه در این زمینه فقط محلی برای معرفی است نه یادگیری دقیق و صرف شما دانشجو میشود و باید مباحث را بیرون از دانشگاه هم پیگیری کنید. همانطور که هر کدام از ما پیش دکتری میرویم و از اون انتظار داریم لقب دکتری او مطالبق با معلوماتش باشد در یک روانشناس هم به همین گونه است چه بسا که با توجه به پیچیدگی مسائل روانی به سبب علم نوظهور روانشناسی این قضیه سخت تر هم میشود..

روانشناسی یک رشته شناور در کنکور کارشناسی

رشته روانشناسی یک رشته شناور است به این معنی که در هنگام انتخاب رشته از سه رشته پایه یعنی علوم انسانی تجربی و ریاضی میتوان وارد آن شد. این به سبب همه گیر بودن مباحث روانشناسی و روان است.

این که مغز و هورمون ها چه تاثیراتی بر رفتار میگذارد و مباحث شناختی و ذهنی چه تاثیر میگذارند هر کدام به حوزه ای مربوط میشوند که در نهایت همه این سه علوم پایه را در برمیگیرد.. البته که این مطلب در واحد های درسی رشته هم گنجانده شده به این معنی که واحد های فیزیولوژی اعصاب و غدد(تجربی)، فلسفه اسلامی(انسانی)، آمار استنباطی و توصیفی (ریاضی) و… در این رشته خوانده میشود.

دوره کارشناسی فهم مسائل روانشناسی است

البته که در تمام طول ترم ها واحد های گوناگونی خوانده میشود از مباحث گوناگون روانشناسی اطلاعاتی کسب میشود اما اگر بخواهیم صادق باشیم در دوران لیسانس غالب مطالب مربوط میشود به نظریه ی پدر روانکاوی یعنی فروید :مباحث لایه های شخصیتی او، مراحل رشدی که مطرح میکند و واژگانی که به کار میبرد. در کنار این نظریه پرداز مباحثی در رابطه با شرطی سازی از رفتارگراها، طرحواره درمانی و مسائل مربوط به شناخت گراها، دنیای رشدی در نگاه ژان پیاژه نظریه پرداز بزرگ و … مطرح میشود.

یک توصیه

هیچگاه جمله ای را که استاد واحد روانشناسی شخصیت بهم گفت را فراموش نمیکنم: در دوران لیسانس شما باید مسائل را بفهمید و به یک مسئله برسید دوران ارشد آن را اجرایی کنید و در دکترا به تز تبدیلش کنید..

اگر قبل از ورود به این رشته اطلاعاتی از این دست داشته باشید تا حدی بر اساس یک کلیاتی میتوانید به این نتیجه برسید که آیا این رشته مورد علاقه من هست یا نه..

اگر سوال و یا مسئله ای ذهنتان را در این باره مشغول کرده میتوانید در بخش ارسال دیدگاه پایین صفحه آن را با من در میان بگذارید تا به آن پاسخگو باشم.

 

میثم صالحی

از روزی که روانشناسی با نکاتش حالمو بهتر کرد تصمیم گرفتم با انگارکه تا میشه حال بقیه رو بهتر کنم.

مطلب مرتبط

68
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
  دنبال کردن  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از:
زهرا هادی پور
Guest
زهرا هادی پور

با لیسانس روانشناسی چه کارایی میشه کرد و ایا درامدی میشه داشت؟؟؟

zahra
Guest
zahra

سلام … من سال دیگ کنکور میدم و خیلی به رشته ی روانشناسی علاقه دارم و میخوام حتما یه روانشناس بشم . ولی خوب اطلاعات کافی ندارم و هرچی بیشتر میگردم بیشتر گیج میشم . میشه کنید ؟!

قاسم
Guest
قاسم

سلام
من انسانی میخونم و ساله بعد کنکور میدم و به رشته روانشناسی خیلییییی خیلییییی علاقه دارم
همه جا رو گشتم و پرسیدم ولی نمیدونم با رتبه چند میشه از این رشته قبول شد؟
میشه شما کمک کنین؟
خیلی ممنونم ازتون

عادل
Guest
عادل

سلام من رشته ی دانشگاهیم یه چیز دیگه س ولی خیلی به روانشناسی علاقه دارم میخوام در این زمینه مطالعه کنم میخواستم بدونم چه کتاب هایی برای من خوبه

زهرا
Guest
زهرا

سلام. من میخام از طریق کنکور ریاضی وارد رشته روانشناسی بشم سوالم اینه ک :این همونه ک بچه ها از طریق کنکور تجربی یا انسانی واردش میشن و فرقی نداره؟چون شنیدم بجه های ریاضی مثلا روانشناسی بالینی نمیتونن بخونن و باید صنعتی بخونن و یه فرقایی داره؟ایا تو کارشناسی و کارشناسی ارشد تفاوتی داره یا دقیقا همونه؟سوال دیگ اینک از رشته ریاضی با چه رتبه ای میشه روانشناسی شهیدبهشتی تهران اورد؟

zohre
Guest
zohre

با سلام . من در حال حاضر دررشته تاریخ در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستم . به رشته روانشناسی هم خیلی علاقه دارم . میخواستم بدونم اگر برای ارشد در کنکور روانشناسی شرکت کنم بهتر هست یا نه ? به تحصیل در رشته تاریخ ادامه بدم .

شیدا
Guest
شیدا

سلام و وقت بخیر
یه سوالی داشتم.ممنون میشم کمکم کنید
من دیپلم گرافیک رایانه ای دارم و پیش دانشگاهی هم همین رشته هستش.میخواستم بدونم با این اوصاف میتونم در دانشگاه آزاد رشته روانشناسی بخونم یا باید مجدد رشته انسانی بخونم تا بتونم برای دانشگاه ادامه بدم؟

a.h
Guest
a.h

دیدگاه *با سلام من میخوام تغییر رشته بدم و رشته روانشناسی رو بخونم.یه کمی هم با دروس حفظی مشکل دارم از طرفی خیلی ب روانشناسی علاقه دارم خواستم بپرسم خیلی سخته???آیا میتونم برم😿😿😿😿

تایماز
Guest
تایماز

سلام من خیلی به رشته روان شناسی علاقه مندم میگن ۸۵ درصد کنکور حدف شده یعنی اگ بخوام روان شناس شم باید کنکور بدم یا نه .اینجا من گیج شدم دبیرا هم میگن با نمره نهایی میتونی به هردانشگاهی بری فقط نمره نهایی ملاکه!

فرزانه
Guest
فرزانه

سلام من رشتم تجربی بوده اوم سال. پیش کنکور دادم و رتبه خوبی نیاوردم امسال خواستم کنکور بدم ک دیدم دیگه حوصله کنمور ندارم راستش دوست داشتم سریع وارد کار بشم واسه همین میخوام رشته روانشناسی پیام نور بخونم و واسه ارشد روان‌شناسی بالینی بخونم من اطلاعاتی درمورد دروس عمومیش ندارم میترسم چون رشتم انسانی نبوده در دروس عمومی لنگ بزنم چون نمیدونم متناش چجوریه ولی بگم رشتشو خیلی دوست دارم. دوست دارم حال بقیه رو خوب کنم واینکه گفتین اگه کسی بیاد ب عنوان مراجعه کننده من خب نمیدونستم اولش چی بگم ب نظرتون این مشکل بعد خوندن دروس… Read more »

Farzane
Guest
Farzane

سلام من ب رشته روانشناسی علاقه دارم رشته دبیرستانمم تجربی بوده گفتین تصور کنید ی روانشناسید من اون کارو کردم ولی خب نمیدونستم با مراجعه کننده چجوری شروع کنم ولی علاقه خاصی ب کمک کردن در این مورد دارم بنظرتون چون رشتم تجربی بوده با دروس عمومی روانشناسی گیر نمیکنم؟ یعنی میتونم پاس کنم

تنها
Guest
تنها

سلام من امسال میرم دهم
به روانشناسی علاقه دارم ولی خیلی رابطم با درس ها ی حفظی خوب نیستد ، به خاطر همین از چندجا که پرسیدم بهم گفتن که از رشتهی ریاضی میتونم برم اما توی بعضی از سایت ها زده که از رشته ی اریاضی فقط روانشناسی صنعتی میشه رفت و روانشناسی بالینی نمیشه رفت
میشه دربارهی این یه ذره توضیح بدید
ممنون

N.p
Guest
N.p

سلام .شاخه روانکاوی دقیقا در چه حوضه ای عمل میکنه و مسئله بعد اینکه چیزی که فیلمها در رابطه ی روانکاو ها منعکس میکنن تا چقدر درست هستش اینکه میتونن با تیز بینی و یک صحبت کوتاه و ریز به زوایای عمیق شخصیت یک نفر پی ببرن واقعا وجود داره یا فقط یک تخیل محض است

مینا
Guest
مینا

سلام من ی رشته مهندسی توی امیرکبیر میخونم ولی الان ک دیک اخرای کارشناسیمه می بینم واقعا هیچ علاقه ای ب رشته ام ندارم و ارشد احتمالا کنکور روانشناسی بدم.واس کسی ک تو موقعیت کنه چ پیشنهادی دارید؟واقعیتش من انقدررر تو ذهنم ادما رو تحلیل میکنم ک دیگ کلافه میشم و از بچگی هم ب مسایل روانشناسی علافه داشتم.دلیل اینکه میخام روانشناسی بخونم این نیست ک مطب بزنم بلکه علاقمند به تحقیق و ازمایش و کلا عمیق شدن تو این علمم و تا دکتری میخوام برم ولی به هرحال جنبه مالی هم برام مهمه.حتی ب اقتصاد رفتاری و مهندسی اجتماعی… Read more »

هدیه
Guest
هدیه

سلام خسته نباشید من نظام جدید هستم و دیپلم فتوگرافیک دارم میتونم از طریق دانشگاه ازاد رشته روانشناسی بالینی رو بخونم حفظیاتم مشکلی نداره معدلمم بالاس لطفا راهنمایییم کنید

threeM
Guest
threeM

سلام من عاشق رشته ی روانشناسی ام اما می گن برو معلمی بخون بعد مدرک روانشناسی بالینی رو بگیر
به نظرتون کدوم بهتره مستقیم روانشناسی رو بخونم یا زمان کارشناسی

رضا
Guest
رضا

سلام میخواستم بگم اگه بیام رشته روانشناسی حتما توش کار هست؟
منظورم اینه که صد در صد میشه یه جا مشغول شد و درآمدی داشت؟

threem
Guest
threem

سلام من الان باید انتخاب رشته کنم شدیدا به صحبت با دانشجوی این رشته نیاز دارم میشه شمارتون رو بدید تماس بگیرم یا حداقل میشه به این آیدی پیام بدید Threemmm@ خواهش می کنم

threem
Guest
threem

سلام تو تاگرام لطفا جوابمو بدیم چون امروز آخرین روز انتخاب رشته است

علی
Guest
علی

سلام
من لیسانس یکی از رشته های علوم انسانی را دارم. ریاضی ام بسیار ضعیف است. میخوام برای ارشد روانشناسی بخونم. اما نگرانم از بابت ضعف پایه ای در ریاضی. لطفا بفرمایید ریاضی چقدر در روانشناسی اهمیت داره؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

ثمین
Guest
ثمین

سلام
خسته نباشید
من امسال میرم دهم و دوست دارم روانشناسی بخونم
اما بین اینکه رشته تجربی رو انتخاب کنم یا انسانی موندم…میخواستم بپرسم داوطلبای ورودی از کدوم رشته بهتر میتونن تو دانشگاه عمل کنند؟
یعنی درسهای کدوم رشته با توجه به مفاهیم روانشناسی کاربردی تره؟؟
آیا محدودیت های هم داره؟ینی از تجربی فقط میشه روانشناسی بالینی خوند و عمومی نمیشه؟

زمانی
Guest
زمانی

سلام میخاستم بدونم کنکور برای روانشناسی برداشته شده یا نه؟اگرم هست حداقل چه رتبه ای باید داشته باشم

ثمین
Guest
ثمین

سلام
عرض خسته نباشید
ببخشید میخواستم ازتون بپرسم ورود به رشته روانشناسی از کدوم رشته بهتره؟ تجربی بیشتر کاربردی تره یا انسانی؟
داوطلبین ورودی از کدوم رشته بهتر عمل میکنند تو دانشگاه ؟

ZahraAhmady
Guest
ZahraAhmady

سلام خسته نباشید من رشته هنر شاخه گرافیک تحصیل می کنم رشته عالی و خوبی ولی بهش علاقه ای ندارم به ناچار رشته گرافیک و انتخاب کردم از رشته موردعلاقه ام انسانی دست کشیدم سال دیگه هم کنکور دارم می خواستم کمکم کنید که چطور از هنر وارد رشته انسانی بشم راهی هست؟!…چطور میتونم وارد رشته روانشناسی بشم؟!…

علی
Guest
علی

سلام وادب واحترام.

یک سوالی داشتم من دیپلم معماری داشتم ولی پارسال رفتم پیش دانشگاهی انسانی شبانه گرفتم کنکور هم ندادم خاستم برم دانشگاه ولی نمیدونم چه رشته ای برم.بین دوراهی گیر کردم استرس زیاد دارم.نمیدونم برم روانشناسی یامدیریت دولتی اصلا هیچی ازشون نمیدونم درضمن پسر هستم.ممنونم راهنماییم کنید

علی
Guest
علی

ممنونم کمکم کنید

کامیار
Guest
کامیار

با سلام و خسته نباشید … من علاقه زیادی به مشاوره و روانشناسی دارم و سالها پیش با نظریات روانکاوی فروید و یونگ و نظریات اگزیستانسیالیستها و رفتارگرایان آشنا شدم … نهایتا تصمیم گرفتم برای ارشد یکی از دو رشته روانشناسی بالینی یا مشاوره خانواده رو انتخاب کنم اما واقعا مرددم که بسراغ کدوم رشته برم … صرفنظر از تعاریفی که در نت دیده میشه ، تفاوت ماهوی بین مشاوره و روانشناسی از نظر فنی و مسایل کاری چیه؟ چون دروس کنکور ارشد مشاوره رو که نگاه میکنم روی نظریه های رواندرمانی و نظریه های شخصیت و آزمون های روانی… Read more »

کامیار
Guest
کامیار

ببخشید من یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه علاقه ویژه ای به روانکاوی دارم …قبلا هم گفتم با آرا فروید و یونگ و آدلر آشنا هستم و در بین همه نظریات رواندرمانی، به این شاخه بسیار علاقمند شدم … اما بخاطر اینکه چنین رشته ای رو در دانشگاه های ایران ندیدم که ارائه بشه ، موضوع انتخاب بین مشاوره خانواده و روانشناسی بالینی رو مطرح کردم …چون بیش از هر چیز علاقمند به خوندن روانکاوی هستم ، اگر در ایران چنین امکانی وجود داره در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید که چه باید بکنم …با سپاس فراوان

Yas.s
Guest
Yas.s

سلام وقت بخیر..من دانشجوی سال دوم رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور هستم!رشته دبیرستانم تجربی بود که چون رتبه خوبی نیوردم و همچنین علاقه به روانشناسی وارد این رشته شدم..میخاستم بدونم باتوجه ب اطلاعات شما من میتونم با ادامه این رشته در دانشگاه پیام نور موفق شم؟اخه بازخوردهای خیلی منفی دیدم تاالان!
واینکه من میتونم بااینکه رشته تجربی بودم امسال بخونم کنکور بدم و دولتی دربیام؟؟
و ب نظر شما این ریسک می ارزه یا با پیام‌نور ادامه بدم؟؟؟؟؟؟

نام *رقیه
Guest
نام *رقیه

دیدگاه *

محمد رضا
Guest
محمد رضا

سلام ..شرایط سربازی برای دانشنجویان دولتی روان شناسی چجوریه ؟

آیلین رحیلی
Guest
آیلین رحیلی

سلام من رشته ام گرافیک بوده میتونم برای روانشناسی بخونم

مهرنوش مومیوند
Guest
مهرنوش مومیوند

سلام من رشته ام حسابداری بوده توی هنرستان تا کاردانی هم خوندم امسال میخوام روانشناسی بخونم سوالم اینه کنکور سراسری چه رشته ای رو شرکت کنم تا بتونم انتخاب رشته کنم ؟

زهرا
Guest
زهرا

سلام …رشته من مدیریت صنعتی دانشگاه پیام نور است
میخوام تغییر رشته بدم به روانشناسی یا حقوق …البته من از بچگی عاشق روانشناسی بودم …اما الان بین این دو رشته موندم…رشته پیام نور روانشناسیو میترسم بد باشه …میشه لطف کنین راهنماییم کنین چون دیگه آخرین فرصت تغییر رشته است و آینده من بستگی به این انتخاب داره ….ممنون

سارنااو
Guest
سارنااو

سلام من باید انتخاب رشته کنم میشه راهنمایی کنید خیلی به کمک نیاز دارم.
@sarnaooاین ایدی من هست در اینستاگرام

Mohammad
Guest
Mohammad

سلام رشته من ریاضی هست میخوام تغییر بدم و روانشناسی بالینی انتخاب کنم ایا میتوانم انتخاب کنم

شماره تماس
9170576506
امیر
Guest
امیر

سلام
من رشته ی تجربی میخونم و خیلی به رشته روانشناسی علاقه دارم حتی این مطالبی که گذاشتین هم شدیدا با اشتیاق میخوندم… میخواستم بدونم از طریق کنکور تجربی روانشناسی بالینی میشه رفت؟ حدودا چه رتبه ای لازم داره؟
آینده ی شغلیش چطوره؟چند سال باید دانشگاه درس خوند تا بشه کلینیک زد؟ حدود درآمدش توی ماه چقدر میشه؟
ممنون

شماره تماس
9301156010
سروش صالحی
Guest
سروش صالحی

خیلی ممنونم که کمکم کردی می تونم بهتر رشته ام را تشخیص دهم عجیبه منم صالحیم ولی دلم می خواد هم کاراگاه باشم و هم با جرایم مبارزه کنم و هم می خوام یه روانشناس فوق العاده باشم ولی فکر کنم بدونم این رشته ها به کجا نزدیک تره منظورم *روانشناسی و جرایم قانونی* هست به نظرتون جواب میده اینی که برم؟

شماره تماس
9351170145
سعیده کمالی
Guest
سعیده کمالی

با عرض سلام،من لیسانس شیمی دارم و میخوام روانشناسی بخونم،با توجه به شناختی که از خودم دارم نه صددرصد ولی فکرمیکنم علاقه دارم به این رشته،از نظر شما درست هست که مستقیم وارد ارشد بشم؟

شماره تماس
9127286282