حوزه فعاليت: <span>روانشناس زناشویی</span>

بهترین روانشناس زناشویی

دلایل مراجعه به بهترین روانشناس زناشویی:

  1. بهترین روانشناس زناشویی دیدگاه های مربوط به یک رابطه را تغییر می دهد.

در طی فرایند درمانی ، بهترین روانشناس زناشویی تلاش می کند تا به هر دو شریک کمک کند تا رابطه خود را به شکلی عینی تری ببینند. آنها یاد می گیرند که “بازی سرزنش” را متوقف کنند و در عوض ببینند چه اتفاقی برای آنها افتاده است.

بهترین روانشناس زناشویی این روند را با جمع آوری “داده” در مورد تعامل بین زوجین و با مشاهده نحوه تعامل آنها آغاز می کند. سپس روانشناس زناشویی “فرضیه ها” را درمورد اینکه چه عواملی ممکن است به نحوه تعامل زوجین منجر شود ، فرموله می کند. شما میتوانید برای آشنایی با بهترین روانشناس شهرتان به صفحه معرفی بهترین روانشناس مراجعه کنید.

چگونگی به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با زوجین بر اساس گرایش نظری خاص روانشناس ، متفاوت است. روانشناسان مختلف ، از استراتژیهای متفاوت استفاده خواهند کرد ، اما تا زمانی که آنها بر تغییر نحوه درک رابطه متمرکز می شوند ، زوجین می توانند به روشهای سازگار،  شروع به دیدن یکدیگر و تعامل با یکدیگر کنند.

2.     بهترین روانشناس زناشویی اصلاح رفتارهای ناسازگار زوجین را انجام می دهد. در این روش علاوه بر کمک به بهبود روابط متقابل ، بهترین روانشناس زناشویی باید اطمینان حاصل کند که مراجعین خود درگیر اقداماتی نباشند که بتواند باعث آسیب جسمی ، روانی یا اقتصادی شود. برای انجام این کار ، روانشناس باید ارزیابی دقیقی انجام دهد تا مشخص شود که آیا مراجعان آنها در واقع در معرض خطر هستند یا خیر. در صورت لزوم ، رواننشاس می تواند توصیه كند كه یكی از زوجین به به طور مثال به درمان تخصصی سوء مصرف مواد یا مرکز مدیریت خشم ارجاع شود. همچنین ممکن است که اگر خطر به اندازه کافی شدید نباشد ، زوجین بتوانند از اقداماتی برای متوقف کردن تشدید درگیری های خود بهره مند شوند.

3.بهترین روانشناس زناشویی ،  ارتباطات بین زوجین را بهبود می بخشد.  توانایی برقراری ارتباط صحیح یکی از اصول ایجاد صمیمیت بین زوجین است. در پروسه درمانی همه زوج ها در برقراری نحوه ارتباط موثر با یکدیگر، متمرکز هستند. با تکیه بر اصول مشخص، این ارتباطات نباید مورد سوءاستفاده قرار بگیرد و همچنین زوجین نباید هنگام ابراز احساسات واقعی خود یکدیگر را مسخره کنند. بنابه این دلایل ، ممکن است زوجین به “مربیگری” نیاز داشته باشند تا یاد بگیرند که چگونه با هم صحبت کنند. بهترین روانشناس زناشویی همچنین ممکن است دستورالعمل های آموزشی را به زوجین ارائه دهد تا به آنها مبنایی برای دانستن اینکه چه نوع ارتباطی مؤثر است و چه نوع دیگری فقط باعث درگیری بیشتر می شود فراهم کند. برای مثال آنها می توانند یاد بگیرند که چگونه به طور جدی تر به یکدیگر گوش دهند. با این حال ، دقیقاً چگونگی انجام این مراحل نیاز دارد که بهترین روانشناس زناشویی به ارزیابی هایی که در مراحل اولیه درمان انجام داده است ، برگردد. زوج هایی که سابقه طولانی انتقاد متقابل دارند ، ممکن است نیاز به رویکرد متفاوتی نسبت به کسانی که سعی می کنند به هر قیمتی از بروز درگیری جلوگیری کنند ،  داشته باشند.

4– روانشناس زناشویی نقاط قوت موجود در زوجین را ارتقا می بخشد.بر نقاط قوت موجود در رابطه و ایجاد انعطاف پذیری ،تاکید می کنند. نکته موجود در تقویت نقاط قوت، کمک به زوجین است که از رابطه خود لذت بیشتری ببرند.

شما عزیزان میتوانید برای آشنایی با بهترین روانشناس تهران و یا سایر شهرها به صفحه معرفی بهترین روانشناس رفته و مشاور لازم خود را پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *