حوزه فعاليت: <span>روانشناس پیش از ازدواج</span>

بهترین روانشناس پیش از ازدواج

روانشناسی پیش از ازدواج نوع خاصی از درمان است که به زوجین کمک می کند تا خود را در رابطه با تجارب چالش برانگیز بعد از ازدواج خود آماده کنند.هدف از مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج برای کمک به زوجین در درک ارزش ها ، سنت ها و اهداف یکدیگر ، برای ازدواج است. این کار یک محیط ایمن و خنثی را برای توانمندسازی زوجین فراهم می کند تا استراتژی های پیشگیرانه را برای حل اختلافات تعریف کنند و ابزارهای لازم برای ساختن یک پایه قوی را در اختیار داشته باشند.شما با مراجعه به صفحه به معرفی بهترین روانشناس میتوانید روانشناسان در حوزه های دیگر را نیز بررسی کنید.

 انواع مختلف مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج چیست؟

انواع مختلفی از مشاوره های پیش از ازدواج وجود دارد که می تواند نیاز هر یک از زوج ها را برآورده کند. زوجین می توانند تحقیق کنند که مناسب ترین آن ها برای اهدافشان چیست. در اینجا چند مثال آورده شده است:

مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج یک و یک

مشاوره روانشناسی  پیش از ازدواج به صورت همزمان با هر دو زوجین

دوره های مشاوره آنلاین پیش از ازدواج

دوره های گروهی ، بحث و گفتگو انواع مختلف مشاوره روانشناسی پیش ازدواج اغلب شامل آزمون سازگاری یا پرسشنامه نیز می باشد. این پرسشنامه ها مفید هستند زیرا به سرعت اهداف شما را تعیین،  و مشخص می کنند که مکالمات باید به سوی چه مواردی هدایت شوند.

مزایای مراجعه به بهترین روانشناس پیش از ازدواج

هدف از مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج ، کمک به زوجین است تا سؤالات مهم در مورد زندگی خود را مرور کنند. هر مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج شامل چندین جلسه است که زوج ها در این جلسات در مورد اهمیت ازدواج در زندگی خود و اینکه می خواهند ازدواجشان به چه صورت پیش رود،  صحبت می کنند.

آنها همچنین یاد می گیرند چگونه ارتباط برقرار کنند و درگیری های خود را حل کنند.

تا پایان جلسات مشاوره ، زوجین باید درک عمیقی از شریک زندگی خود داشته باشند و احساس کنند که آماده شروع زندگی مشترک هستند.پس از ازذواج هم با مشورت گرفتن از بهترین روانشناس ازدواج یا روانشناس خانواده می توانید این روند را ادامه دهید.

مراجعه به بهترین روانشناس پیش از ازدواج ، به زوجین كمك می كند تا انگیزه های خود را برای ازدواج بهتر درک كنند ، كه می تواند شامل ساختن خانواده ، افزایش تعهد خود به یكدیگر و ایجاد آینده در كنار هم باشد.

بهترین روانشناس پیش از ازدواج همچنین به افراد کمک می کند تا آنچه را که می خواهند از یک مشارکت داشته باشند ، تشخیص دهند و نیازهای خودشان را شناسایی کنند. به عنوان مثال ، یک زن و شوهر ممکن است درک کنند که نیازهای آنها “احساس عشق ، ارزش ، اعتبار ، شنیده شدن ، داشتن کسی است که همیشه برای آنها باشد و یا موارد مشابه دیگر باشد. بهترین روانشناس پیش از ازدواج ، تأکید ویژه ای برای نشان دادن انتظارات ناگفته زوجین که می تواند آنها را دچار مشکل کند،  دارد. او به آنها کمک می کند تا محیطی برای درک و امنیت خود ایجاد کنند.  بهترین روانشناس پیش از ازدواج همچنین از زوجین می خواهد نقش و تقسیم کار در خانه خود را در نظر بگیرند. او درباره خواب و استراحت کافی بحث می کند. “یک سوم زندگی آنها در خواب سپری می شود ، بنابراین ارزش کار کردن برای کمک به ایجاد دو سوم دیگر پایه ای محکم برای شروع یک زندگی خواهد بود.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  • مشکلم نمیتونیم مشکلمون حل کنیم و همش نامطدم فرار میکنه میگه ول کن گیر بدم میگه اخلاقم بد هست مرد ۳۳ و پزشک و تک فرزند والدینش فوت کردن نمیتونه مشکل حل کنه و خیلی حساسه و زودرنج

  • سوالم اینکه من و فرد مورد نظرم هردو شکاک و لجباز و مغروریم اول اون کمتر و من بیشتر حالا من کمتر و اون بیشتر این خصوصیات بد رو داره نمیدونم ب عشق و علاقه و خواستنش میتونم اعتماد کنم یا ن

  • سلام .من ۷ ماهه با یه نفر رفتم تو رابطه (از ۴ سال قبلش همدیگه رو میشناختیم)و خیلی همدیگه رو دوست داریم و جفتمون از لحاظ عقلی به سطح خوبی رسیدیم و خوب میتونیم مشکلامون رو حل کنیم.تنها مشکلی که هست اینه که از هم دوریم و تو شهرای جدا و بخاطر شرایط کرونا و محدودیتاش نمیتونیم همدیگه رو ببینیم ضمنا خونواده من خیلی سخت گیر و کنترل گر هستن و طرز فکرشون سنتیه و اگه بخوام برم ببینمش باید کلی دروغ تحویلشون بدم که واقعا حس بدی بهم میده اون هم اونقدر کارش سنگینه که نمیتونه بیاد منو ببینه.کلا شرایط فراهم نیست.حالا میخوام ببینم این خلا ندیدن همدیگه رو چطوری میشه جبران کرد؟ و اینکه راهی هست یه این شرایط پایان بدم؟:( من واقعا دوستش دارم و نمیخوام از دستش بدم

  • سلام .من با یه آقایی دوست شدم .۶سال از عمرمو گذاشتم. میدونم به دردم نمیخوره اما نمیتونم فراموشش کنم .مدام خودمو کوچک میکنم و هی بهش پیام میدم و اونم جواب نمیده .خیلی افسرده ام .باید چکار کنم توروخدا کمکم کنید